זריקת אבנים, נהג פצוע קל, אירוע טריוויאלי - המיקום- לא כל כךארוע פעוט ושולי שאירע ב 13.01.10 ראוי לאיזכור לאקוני כמבזק קצר ללא המשך:
יידוי אבנים על מכונית נוסעת (מעשי שובבות של ילדים ביום כיפור, הפגנה לא אלימה של ערבים, ילד פלשתיני מול טנק ציוני מפלצתי, דוד הקטן מול גוליית).
ליד בית סירא, איפה זה? אה, אזור ראמללה - מכירים פחות או יותר. בקיצור עוד כביש-אפרטהייד בשטחים הכבושים.
אזרח ישראלי - באזור ראמללה. (שם קוד ל"מתנחל" - מי כבר מסתובב באזור ראמללה והוא לא פלשתיני?).
נפצע קל - קיבל טיפול במקום. אפילו לא פונה לבי"ח, לא רציני. כמה תיקוני פחחות לאוטו ושלום על ישראל.

באמת, מה יש כבר לבדוק ולהרחיב? מיקום הארוע אולי?

מתברר (לא בזכות Ynet) שאין זה עוד כביש אפרטהייד רגיל אלא כביש 443, שכיכב בכותרות לא מעט בעת האחרונה: בג"ץ הורה להתיר לפלסטינים לנסוע בכביש 443 (עתירה שהגישה האגודה לזכויות האזרח, 29/12/2009), כמה ימים עברו מאז?

יתכן שיש כאן רק עבודה (לא) עתונאית מרושלת? אפרת וייס פשוט העתיקה בשינויים קלים (גם זו טירחה) את הידיעה שפורסמה באתר של דובר צה"ל:
אזרח ישראלי נפצע מערבית לרמאללה מאבנים
יום רביעי, כ"ז בטבת התש"ע, 13 בינואר 2010, 10:26
אזרח ישראלי נפצע באורח קל מאבנים אשר יודו על הרכב בו נסע סמוך לבית סירא, מערבית לרמאללה. האזרח קיבל טיפול רפואי ראשוני במקום. בנוסף, נזק נגרם לרכב. כוחות צה"ל עורכים כעת סריקות באזור.
בהתחשב בהסטוריה של וייס שלא בדיוק מאמינה ל"טענות" הצבא, יש מקום לתמוה על ההסתמכות הבלבדית על דובר צה"ל במקרה דנן...

גם אני לא שמעתי על כך, מצאתי את זה באתר  'לאטמה', מי שהסב את תשומת ליבם היה בלוג "המוקטעה".

ועוד בעניין:

מתוך פסק הדין בית משפט העליון בית משפט גבוה לצדק בתאריך: 29/12/2009
העותרים בעתירה שלפנינו הם תושבי הכפרים בית סירא, צפא, בית ליקיה, ח'רבת אל-מסבח, בית עור א-תחתא, בית עור אל-פוקא (להלן: הכפרים), ראשי המועצות בכפרים אלה וכן האגודה לזכויות האזרח. בגדרי העתירה שלפנינו, מבקשים הם להורות למשיבים 3-1 (להלן: המשיבים), לאפשר תנועה חופשית של פלסטינים, ברכב וברגל, בכביש 443 וב"כביש ביתוניה"; כן מתבקשים המשיבים להסיר את כל החסימות הקבועות המונעות את הגישה מן הכפרים אל כביש 443.
06/01/2009 - באיזור כביש 443 יידוי אבנים לעבר סיור של צה"ל באיזור חירבת אבו לחם, חייל נפצע קל מרסיסים בעיניו ופונה ע"י מד"א לתל השומר.

אין תגובות: